در مواردی تنها راه باردار شدن شخص، استفاده از جنین اهدایی است، زوجین با گرفتن نامه از متخصص و مراجعه به دادسرا، جهت گرفتن اجازه‌نامه اقدام می‌کنند و بعد از گرفتن اجازه‌نامه، به مرکز آی وی اف مراجعه نموده و بقیه مراحل را دنبال خواهند کرد. در این روش بعد از آماده‌سازی رحم شخص، جنین‌های اهدایی در مرکز آی وی اف، یک یا دو عدد به رحم ایشان منتقل خواهد شد.

درصد موفقیت اهدای جنین چقدر است؟

طبق آمارهای سال ۲۰۱۳، هر چرخه درمان با استفاده از تخمک های اهدایی بین ۲۸ تا ۳۵ درصد موفقیت آمیز است. این آمار می تواند به سن شما و اینکه اسپرم استفاده شده متعلق به شریک زندگی شما است، بستگی دارد.

آیا می توانم جنین اهدا کنم؟

شما می توانید جنین خود را به شخص یا زوج دیگری اهدا کنید.

برای برخی، این امر طبیعی به نظر می رسد: به شما هدیه داده شده است و می خواهید آن را به دیگران که آرزوی بارداری و والدین شدن دارند، بدهید. با این حال، برای بسیاری تصمیم به اهدا آسان یا طبیعی نیست.

اهدای جنین چگونه انجام می شود؟

اهدای جنین به طور کلی یک چرخه ناشناس است که شامل بیمارانی است که جنین های استفاده نشده یا باقیمانده خود را به کلینیک باروری خود اهدا می کنند. سپس کمک های مورد نیاز توسط کلینیک باروری تسهیل می شود.

 

2mehrnoosh 3

آیا جنین های اهدا کننده رایگان هستند؟

جنین ها بدون هیچ هزینه ای برای گیرنده در دسترس هستند و هزینه چرخه انتقال جنین شامل تمام مراحل بالینی و آزمایشگاهی مرتبط و همچنین غربالگری مورد نیاز است که برای همه نمونه های اهدایی (از جمله اسپرم، تخمک و جنین) تکمیل می شود.

آیا اهدای تخمک دردناک است؟

در حالی که برخی از خطرات و ناراحتی‌ هایی وجود دارد که می‌تواند در طی فرآیند اهدای تخمک رخ دهد، این فرآیند به طور کلی بدون درد و بی‌ خطر است. اگر بدانید که با یک سازمان سطح بالا کار می کنید که سلامت و ایمنی شما را در طول کل فرآیند در اولویت قرار می دهد بسیار کمک می کند.

تفاوت بین اهدای تخمک و اهدای جنین چیست؟

«اهدای تخمک از تخمک‌های بارور نشده استفاده می ‌کند، به این معنی که شما می‌توانید از اسپرم شریک زندگی خود استفاده کنید، در حالی که اهدای جنین از جنین‌ هایی استفاده می‌کند که از قبل ایجاد شده و آماده هستند تا بدون استفاده از هیچ اسپرمی وارد رحم شوند.

3mehrnoosh 2

آیا پذیرش جنین ارزانتر از IVF است؟

هزینه انتقال جنین های اهدایی کمتر از هر جایگزینی برای بارداری طبیعی است. پذیرش می تواند ده ها هزار دلار هزینه داشته باشد. یک دوره IVF که بسیاری از شرکت های بیمه آن را پوشش نمی دهند، می تواند بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار باشد.

آیا می توانم جنین خود را به یک دوست اهدا کنم؟

می‌توانید به نگهداری آن‌ها با هزینه سالانه ادامه دهید، می‌توانید آنها را دور بیندازید، می‌توانید آنها را به آزمایشگاه اهدا کنید یا می‌توانید آنها را به والدین مورد نظر دیگری اهدا کنید. در فرآیندی که به عنوان اهدای جنین شناخته می شود، این اجازه می دهد تا جنین توسط شخص دیگری برای ساختن خانواده خود استفاده شود.

آیا می توانم جنین بخرم؟

شما نمی توانید جنین بخرید، آنها باید اهدا شوند، اما آژانس ها برای یافتن آنها و رسیدگی به مدارک هزینه می گیرند.

آیا با پذیرش جنین می توانید جنسیت را انتخاب کنید؟

گزینه PGS حداکثر ۳ انتقال را با استفاده از یک جنین آزمایش شده ژنتیکی در هر تلاش ارائه می دهد. انتخاب جنسیت در صورت تمایل بدون هزینه اضافی در دسترس است. از طرف دیگر، بیماران ممکن است انتخاب کنند که جنسیت جنین را ندانند.

5mehrnoosh 1

بعد از انتقال جنین چه باید کرد؟

در اینجا مواردی وجود دارد که باید بعد از انتقال جنین انجام دهید.

  1. یکی دو روز خودت را نوازش کن شما به تازگی تحت یک روش بالقوه تغییر زندگی قرار گرفته اید! …
  2. به مصرف داروهای خود ادامه دهید. …
  3. رژیم غذایی سالم داشته باشید. …
  4. مصرف روزانه مکمل اسید فولیک را شروع کنید. …
  5. به مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز توجه کنید.

چه کسانی به جنین اهدایی نیاز دارند؟

در حال حاضر، زنان با کاهش باروری مرتبط با سن، بزرگترین گروه زنانی هستند که تحت درمان با اهدای تخمک قرار می گیرند. اهدای جنین همچنین یک گزینه عملی برای زوج هایی است که عامل ناباروری زنانه و مردانه دارند و ممکن است به اهدای تخمک و اسپرم نیاز داشته باشند.

آیا پذیرش جنین همان IVF است؟

اهداکنندگان جنین والدینی هستند که خانواده خود را از طریق لقاح آزمایشگاهی (IVF) تکمیل کرده‌اند و جنین‌های منجمد و استفاده‌نشده باقی مانده‌اند. این جنین ها ممکن است منجمد در انبار نگهداری شوند، دور ریخته شوند، برای تحقیقات علمی اهدا شوند یا به شخص یا زوج دیگری که علاقه مند به پذیرش جنین هستند اهدا شوند.

آیا برای پذیرش جنین محدودیت سنی وجود دارد؟

زن باید ۴۵ سال یا کمتر داشته باشد. شاخص توده بدنی همسر (BMI) باید در زمان انتقال جنین منجمد زیر ۴۰ باشد. مجموع سن زوج متقاضی نباید بیش از ۱۰۰ سال باشد. مادرخوانده باید سالم باشد و بتواند فرزند خود را تا پایان حمل کند.

 

چه چیزی شما را از اهدای تخمک محروم می کند؟

به دلایل مختلفی از جمله عادات سبک زندگی (مانند سیگار کشیدن، سابقه مصرف مواد مخدر)، نگرانی های سلامتی (قاعدگی نامنظم، چاقی، اختلالات ژنتیکی و غیره)، استفاده از انواع خاصی از روش های پیشگیری از بارداری از اهدا کردن تخمک محروم شوند.

 

مضرات اهدای تخمک چیست؟

معایب اهدای تخمک

  1. می تواند استرس زا باشد. کل این فرآیند کمی زمان و صبر می خواهد.
  2. ممکن است باعث تغییرات فیزیکی برگشت ناپذیر شود.
  3. ممکن است باعث بارداری شخصی شود.
  4. معمولاً یک فرآیند ناشناس است.
  5. زمان و تلاش زیادی می طلبد.

 

آیا اهداکننده تخمک مادر بیولوژیکی است؟

هنگامی که از تخمک های اهدایی استفاده می شود، گیرنده مادر بیولوژیکی کودک است، اما هیچ رابطه ژنتیکی ندارد. شریک زندگی او (یا اهداکننده اسپرم) هر دو رابطه بیولوژیکی و ژنتیکی با کودک دارد.

آیا نوزاد شبیه اهدا کننده تخمک خواهد بود؟

از آنجایی که تخمک اهدایی هیچ یک از ژن های خود را با مادر مورد نظر خود به اشتراک نمی گذارد، این احتمال وجود دارد که نوزاد شبیه مادرش نباشد. با این حال، اگر از اسپرم شریک زندگی او استفاده شده باشد، کودک ممکن است شبیه پدرش باشد، زیرا آنها ژنتیک مشابهی دارند.

برای اهدای جنین چقدر می گیرید؟

معمولا اهداکنندگان در اهدای جنین هیچ هزینه ای دریافت نمی کنند، به جز هزینه های خاص، مانند آزمایش های غربالگری پزشکی مورد نیاز. بیماران معمولاً قبل از بازیابی تخمک و اسپرم برای ایجاد جنین قبل از انجام درمان اولیه از نظر مشکلات سلامتی غربالگری می شوند.

فهرست