واژینوپلاستی عمل جراحی تنگ کردن واژن است که به دنبال زایمان یا افزایش سن ، گشاد شده است. آنچه مسلم است پس از انجام این عمل فرد احساس بهتری از مقاربت خود خواهد داشت چون اعتماد به نفسش در مقابل همسرش بالا می رود و حتی احساس لذت فرد و رسیدن به ارگاسم هم بالا می رود.

واژینوپلاستی عملی است که به منظور زیبایی و ترمیم واژن و دیواره های مخاطی آن انجام می گیرد. جراحی زیبایی واژن مجموعه ای از عمل های گوناگون می باشد که شایع ترین آن ها عبارتند از:

* تنگ کردن و زیبایی واژن Vaginoplasty

* عمل افتادگی لب های واژن (لیفت واژن) Vaginal Repair

* عمل لابیاپلاستی (زیبایی لب های کوچک) Labiaplasty

* عمل بزرگ کردن لب های بزرگ Labia Majora

* تزریق چربی به لب های بزرگ G-Spot Augmentation

تنگ کردن واژن(واژینوپلاستی)

زایمان های مکرر و پیری می تواند باعث گشاد شدن واژن و در نتیجه نارضایتی رابطه جنسی شود. عمل تنگ کردن واژن باعث می شود که زوجین هنگام رابطه جنسی لذت بیشتری ببرند. تنگ کردن واژن با لیزر یا با عمل جراحی انجام می گیرد. ممکن است هنگام زایمان طبیعی یا سزارین پزشک متخصص زنان با زدن چند بخیه واژن را تنگ کند، دقت شود اگر این بخیه ها بیشتر از حد باشد زن هنگام آمیزش جنسی احساس درد می کند، لذا بیمار باید در انتخاب پزشک متخصص زنان و زایمان دقت فراوانی داشته باشد.  در این روش از بی هوشی جنرال یا موضعی استفاده می شود که این عمل تقریبا یک ساعت طول می کشد. بعضی از اختلالات دستگاه تناسلی از جمله بی اختیاری ادراری نیز در این روش درمان می شوند. و بیمار می تواند پس از چهار هفته رابطه جنسی داشته باشد.

تنگ کردن واژن تهران

آسیب دائمی به ساختار واژن که بعد از زایمان طبیعی با آن مواجه می شویم، باعث بزرگ شدن واژن و شل شدن آن می شود. این وضعیت به تدریج برای هر زوج در حین رابطه جنسی مشکل ساز می شود. درد هنگام رابطه جنسی، زمینه را برای کاهش رضایت و کاهش دفعات آمیزش جنسی را فراهم می کند. با گذشت زمان، اعتماد به نفس زن کاهش می یابد و بی میلی جنسی ایجاد می شود.

این رابطه بین زندگی جنسی و زیبایی اندام تناسلی در سالهای اخیر دلیلی شده است که زنان بیشتر به جراحی تنگ کردن واژن (واژینوپلاستی یا زیبایی واژن) روی می آورند! تنگ کردن واژن تهران که تحت عنوان سفت کردن واژن، جوانسازی واژن، واژینوپلاستی سفت کننده واژن انجام می شود، ساختار واژن بزرگ و تغییر شکل یافته را ترمیم می کند.

ما اغلب برای بیمارانی که با این شکایات مراجعه می کنند، واژینوپلاستی و جراحی تنگ کردن واژن را انجام می دهیم.

کوچک کردن لب های کوچک واژن

بزرگ بودن حجم لب های کوچک باعث نارضایتی و درد بسیاری از زنان می شود. زایمان های مکرر و اختلالات مادرزادی می تواند باعث بزرگ بودن لب های کوچک شود. در این روش با استفاده از عمل لابیاپلاستی حجم لب های کوچک به حالت طبیعی بازگردانده می شود. این عمل یک عمل ساده به شمار می ورد که معمولا نیازی به بیهوشی جنرال و بخیه ندارد. دوره نقاهت این بیماری بسیار کوتاه است.

بزرگ یا کوچک کردن لب های بزرگ واژن

در اثر پیری یا کاهش وزن ناگهانی یا زایمان های مکرر لب های بزرگ کوچک شده و زیبایی خود را از دست می دهند. تزریق چربی به واژن باعث زیبایی واژن می شود که معمولا چربی از بدن خود بیمار گرفته می شود.

در برخی مواقع لب های بزرگ بسیار بزرگ بوده که باعث ناراحتی و درد بیمار می شود، کوچک کردن لب های بزرگ با جراحی می تواند باعث ترمیم و زیبایی دستگاه تناسلی شود.

قبل از انجام واژینوپلاستی

* بیمار باید قبل از انجام واژینوپلاستی از عدم بارداری خود اطمینان حاصل نماید.

* در صورت وجود هر گونه بیماری واژنی، بیمار باید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهد.

* قبل از انجام عمل حداقل به مدت ۲ هفته از مصرف دخانیات اجتناب شود. مصرف دخانیات باعث می شود که دوره نقاهت و بهبودی طولانی شود.

* حداقل یک هفته قبل از انجام عمل از مصرف قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری نمایید.

* شب قبل از انجام عمل از آمیزش جنسی خودداری نمایید.

* معمولا این عمل نیازی بیهوشی جنرال ندارد اما توصیه می شود که حداقل ۱۲ ساعت قبل از عمل از خوردن و نوشیدن خودداری نمایید.

فهرست