Search
Close this search box.
عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی

عوارض لابیاپلاستی، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که ذهن بانوان را به خود مشغول کرده است. میزان تقاضا برای انجام این عمل زیبایی، روز به روز در حال افزایش است. این جراحی نیز مانند هر عمل دیگری، دارای تعدادی عوارض است. اگر هیچ گونه اطلاعات خاصی در زمینه عوارض و آسیب‌های لابیاپلاستی ندارید؛ خواندن این مقاله به شما پیشنهاد می‌شود. با ما همراه باشید.

آیا لابیاپلاستی عوارض دارد؟

لابیاپلاستی نیز مانند دیگر عمل‌های زیبایی، دارای یکسری عوارض است. اما میزان جدیت این عوارض، بسیار نیست و هیچ گونه جای نگرانی ندارد. بهتر است در نظر داشته باشید که این عوارض بی‌خطر و کم، در مواقعی برای شما رخ می‌دهد که این جراحی توسط یک پزشک مجرب و حرفه‌ای صورت گرفته باشد. به دلیل آنکه این عمل زیبایی بر روی ناحیه تناسلی صورت می‌گیرد؛ پس باید با ظرافت و دقت بالایی انجام شود. به همین دلیل، انتخاب بهترین پزشک برای انجام آن، ضرورت دارد. در غیر این صورت، درگیر عوارض خطرناکی می‌شوید. همچنین ممکن است به انجام دوباره لابیاپلاستی نیز نیازمند شوید.

چند مورد از عوارض لابیاپلاستی که معمولا خفیف هستند و در طی مدت کوتاهی از بین می‌روند؛ به شرح زیر است:

 • خارش
 • سوزش
 • التهاب
 • درد
 • داشتن خونریزی در ناحیه عمل
 • ایجاد هماتوم
 • عفونت در منطقه لابیاها
 • برجای ماندن جای زخم‌ها

عوارض بلند مدت لابیاپلاستی  

چنانچه این جراحی توسط یک پزشک متخصص زنان حرفه‌ای و مجرب صورت بگیرد؛ عوارض بلند مدتی به دنبال نخواهد داشت. زیرا خود این عمل، بی‌خطر است و معمولا عوارض بلند مدت آن از طریق خطای انسانی رخ خواهد داد.

هر عمل جراحی که انجام می‌شود؛ دارای یکسری عوارضی مثل آلرژی و حساسیت به بیهوشی است.‌ بنابراین پیشنهاد می‌شود که لابیاپلاستی با کمک لیزر انجام دهید؛ به هدف آنکه عوارض ناشی آن به صفر برسد. ماندگاری جای بخیه، نامتقارن بودن لابیاها، بدشکل شدن لابیاها و آلرژی به بیهوشی، از عوارض بلند مدتی هستند که احتمال دارد اتفاق بیافتند. به همین علت است که شما باید در انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی، کمی حساسیت به‌خرج دهید.

عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی   

درست است عوارض لابیاپلاستی، تقریبا صفر است. اما ممکن است که تعدادی عوارض کوتاه مدت نیز به همراه داشته باشد.

در اغلب اوقات، این مشکلات کوتاه مدت هستند و بعد از گذشت چند روز، از بین می‌روند. چند مورد از مهم‌ترین عوارض کوتاه مدت بعد از انجام این عمل، عبارت است از:

 1. سوزش: این عارضه کاملا طبیعی است و خیلی سریع، برطرف می‌شود.
 2. تورم: تا چندین روز بعد از انجام این جراحی زیبایی، واژن شما دچار تورم می‌شود. البته این مشکل، براساس نوع و شدت عمل، زمان و مقدار متورم بودن نیز کاملا متفاوت خواهد بود.
 3. خارش: خارش در ناحیه تحت جراحی، یکی از عوارض کوتاه مدت لابیاپلاستی است. شما می‌توانید آن را با برخی داروهای ساده و پمادهای مخصوص، برطرف کنید.
 4. عفونت: یکی از اتفاقات نادر، بعد از انجام این عمل جراحی زیبایی واژن، عفونت است. اگر درگیر این مشکل شدید؛ باید هر چه سریع‌تر، به پزشک متخصص خود اطلاع دهید‌‌.
 5. درد: بهتر است بدانید که عصب‌های قرار گرفته در قسمت لابیاها بسیار است. به همین دلیل، ممکن است که مقداری درد را بعد از عمل، حس کنید. البته این عارضه، به‌راحتی با قرص مسکن برطرف می‌شود.

لابیاپلاستی حس جنسی را از بین می برد؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌ها از انجام این عمل، از بین رفتن حس جنسی است. بهتر است بدانید که آسیب‌های لابیاپلاستی شامل اثرات منفی روی میل جنسی نمی‌شود. انجام این جراحی زیبایی، بر روی لب‌های واژن صورت می‌گیرد. به طوری که هیچ گونه ارتباطی با درون واژن و کلیتوریس، نخواهد داشت. البته شما باید تا حدود ۴ هفته بعد از لابیاپلاستی، رابطه جنسی نداشته باشید. زیرا این امر، به واژن فشار می‌آورد و سبب ایجاد اختلال در نتایج عمل می‌شود.

خونریزی بعد از لابیاپلاستی طبیعیه؟  

این عمل جراحی زیبایی با اهداف متنوعی صورت می‌گیرد که احتمال دارد زیباجو بعد از آن، خونریزی داشته باشد. چنانچه یکسری نکات بعد از اتمام این عمل، رعایت نشود؛ احتمال پارگی بخیه‌های ناحیه لابیاها، وجود خواهد داشت.‌ به‌دنبال آن، ممکن است خونریزی اتفاق بیفتد. یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ذهن زیباجویان را به خود مشغول کرده است. این است که آیا خونریزی بعد از لابیاپلاستی طبیعی است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که یکی از طبیعی‌ترین عوارض لابیاپلاستی، خونریزی است. البته اگر شدت این عارضه بسیار باشد و فرد، یکسری علائم دیگر‌ مانند بوی بد از ناحیه ترمیم شده را همراه با آن تجربه کند؛ باید خیلی سریع به پزشک متخصص زنان مراجعه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط