رابطه بعد از عمل تنگی واژن

رابطه بعد از عمل تنگی واژن

آنچه می خوانید...

واژن زنان به دلیل روند اجتناب ناپذیر پیری و زایمان مستعد تغییر در کشش و حالت طبیعی خود است. به عنوان یک راه حل، سفت کردن و تنگی واژن همچون یک جراحی زیبایی عمل می‌کند که بر سفت کردن دهانه واژن و ماهیچه‌هایی که از آن حمایت می‌کنند تمرکز دارد. همچنین گزینه‌ای مناسب برای رفع گشادی واژن است.این روش علاوه بر رفع مشکلات مربوط به رابطه جنسی،باعث افزایش سطح اعتماد به نفس در میان بانوان می‌شود. همچنین همزمان روش های زیبایی دیگری نظیر جراحی لابیاپلاستی و … نیز می توان استفاده کرد.

امروزه فناوری لیزر نیز برش را جایگزین اسکالپل برای جوانسازی و سفت کردن واژن کرده است. سفت کردن واژن یک عمل زیبایی است که برای جوانسازی ناحیه واژن انجام می‌شود، اما برای مقابله با هر ناهنجاری که بر بدن تأثیر می‌گذارد استفاده نمی شود. این یک روش کاملا اختیاری برای جراحی واژن که کاملا بر اساس علایق بیمار می‌باشد. در حالی که از دیدگاه کلی نگاه می‌کنیم، واژینوپلاستی یک جراحی ترمیمی است که برای بهبود عملکرد واژن استفاده می‌شود.

سایز واژن

این روش‌ها به طور گسترده‌ای برای بازیابی شکل و اندازه واژن انجام می‌شود تا بیماران بتوانند فعالیت‌های عادی مانند ادرار کردن، قاعدگی و حتی مقاربت را انجام دهند. در این مقاله به نکاتی در خصوص رابطه بعد از عمل تنگی واژن و مراقبت‌های پس از آن اشاره خواهد شد.

عمل تنگی واژن به چه دلیل انجام می شود؟

واژن شما می تواند با گذشت زمان، نوسانات وزن، بارداری، آسیب و ژنتیک تغییر کند. اگر تصمیم دارید واژن سفت تر داشته باشید و از گشاد بودن آن جلوگیری کنید، ممکن است یکی از انواع روش‌های تنگ کردن واژن برای شما مناسب باشد. این عمل می‌تواند به محکم کردن دیواره واژن و از بین بردن بافت شل و وارفته در این ناحیه جلوگیری نماید.

ساختار واژن شما به دلیل افزایش سن، کاهش وزن یا بارداری ممکن است تغییر کند یا کشیده شود و با فعالیت جنسی، دوچرخه سواری یا اسب سواری دچار درد شوید. اثرات زایمان منجر به کاهش حس لذت در طول مقاربت می‌شود. نتیجه جراحی‌های دستگاه تناسلی بسیار متفاوت است. برای مثال این یک راهکار مناسب برای حل مشکلات مربوط به بی اختیاری استرسی ادرار است. به کمک عمل تنگی واژن کانال واژن خود را به اندازه تنگی در دوران جوانی یا قبل از بارداری سفت کنید. نشت ادرار را کاهش دهید یا از بین ببرید. با پوشیدن لباس‌هایی مانند بیکینی، شورت و شلوارهای ورزشی احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و رضایت جنسی خود را افزایش دهید.

تنگ کردن واژن

بعد از عمل تنگی واژن چه مراقبت هایی لازم است؟

حمل وسایل سنگین و بلند کردن آن ممکن است به ناحیه واژن و بخش عمل شده آسیب برساند. بهتر است افراد تا پایان دوره نقاهت از حمل اجسام‌سنگین خودداری نمایند. مصرف داروهای تجویزی و همچنین عمل به دستورالعمل‌های پزشک می‌تواند در بهبود شرایط پس جراحی موثر باشد. توصیه می‌شود افراد به مدت یک ماه از داشتن رابطه و نزدیکی جلوگیری نمایند. البته این موضوع بیشتر تحت نظر پزشک می‌باشد.

ممکن است با عمل ناحیه تناسلی دچار برخی خونریزی ها و درد در این ناحیه شوید. این درد‌ها به طور کمی دائمی نیستند و تنها مدتی پس از جراحی بهبود می‌یابند. رعایت بهداشت این ناحیه از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا ممکن است عدم توجه به مسائل بهداشتی در این ناحیه منجر به عفونت شود. ممکن است نیاز باشد چند روز پس از عمل را به مصرف آنتی بیوتیک اختصاص دهید. مصرف هر گونه دارو‌ها و آنتی بیوتیک باید تحت نظر پزشک متخصص زنان باشد.

رابطه بعد از تنگی واژن

تنگ کردن واژن دارای انواع مختلفی است اما بهتر است بدانید که اگر تصمیم به انجام این عمل به هر روشی را دارید، باید تا پایان دوره نقاهت صبر کنید. البته متناسب با نوع عمل این دوره کاهش یا افزایش می‌یابد. بهتر است رابطه بعد از عمل تنگی واژن تحت نظر پزشک صورت گیرد و درباره زمان مناسب برای برقراری رابطه جنسی از پزشک متخصص زنان مشورت کنید.

ممکن است در برخی از افراد، شدت تنگی واژن بیشتر از آنچه را که انتظار داشتند باشد و در روابط جنسی برخی مشکلات جزئی ایجاد نماید. بهتر است برای ایجاد وضعیتی مناسب در رابطه، از محلول روان کننده و روغن‌های مخصوص بدن استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که اگر در طول رابطه جنسی دچار خارش و یا احساس درد شدید، بلافاصله از ادامه آن جلوگیری نمایید و در این خصوص از پزشک خود مشورت بگیرید. توصیه می‌شود قبل از برقراری رابطه جنسی، در زیر دوش آب گرم را به مدت چند دقیقه قرار بگیرید. این کار از انقباض عضلات ناحیه لگن جلوگیری می‌کند.

زمان رابطه بعد از عمل تنگی واژن

در بیشتر مواقع علت اقدام بانوان نسبت به انجام عمل تنگی واژن، ایجاد عملکردی بهتر و مناسب در روابط جنسی است. در ارتباط با آغاز زمان رابطه بعد از عمل تنگی واژن بهتر است این عمل مطابق با دستورالعمل‌های پزشک متخصص آغاز شود. البته برقراری رابطه در این دوران چندان لذت بخش نیست و معمولا در برخی موارد درد آور نیز می‌باشد. بنابراین بهتر است تا ۶ هفته زمان خود را به طور کامل به استراحت مطلق اختصاص دهید و سپس روابط جنسی خود را آغاز نمایید.

سعی کنید در زمان رابطه بعد از عمل تنگی واژن، ابتدا نکات مراقبتی را رعایت کنید تا کمتر دچار آسیب‌های مربوط به پس از جراحی شوید. ممکن است در اولین رابطه پس از عمل تنگ کردن واژن دچار برخی مشکلات جنسی شوید که این موضوع بسیار طبیعی است و بنابر تشخیص پزشکان، تنگ واژن دارای تاثیرات گسترده تری بوده و بیشتر محیط واژن را تنگ نموده‌است. می‌توانید برای رفع این مشکل از روان کننده های مربوط به برقراری رابطه جنسی کمک بگیرید. در برخی موارد به دلیل شدت تنگ شدن واژن ممکن است درد و خونریزی را احساس کنید که می‌تواند از آثار انجام عمل تنگ کردن واژن باشد.

خلاصه مقاله

عمل تنگی واژن یکی از انواع مختلف اعمال زیبایی ناحیه تناسلی است که به بهبود وضعیت در طول رابطه جنسی و افزایش اعتماد به نفس کمک کند. بهتر است بانوانی که تنگی واژن را تجربه نموده‌اند، پس از انجام این عمل نکات مراقبتی و دستورالعمل‌های پزشک پس از عمل و در حین رابطه را به خوبی رعایت کنند تا بهبودی کامل حاصل گردد.

دکتر مهرنوش امیری

دکتر مهرنوش امیری

جراح و متخصص زنان، زایمان و فلوشیپ نازایی، لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، IVF - IUI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *